آموزش عکاسی

عکاسی فشن

عکاسی فشن

عکاسی فشن

در این مقاله قصد داریم در مورد عکاسی فشن با شما صحبت کنیم و با ارائه راه کار هایی شما را در این زمینه برای کسب عکس هایی بهتر و زیبا تر یاری کنیم. عکاسی فشن شاخه از عکاسی است که بیشتر  بر روی نمایش لباس و دیگر آیتم های فشن تمرکز دارد. عکاسان فشن بیشتر برای تبلیغات و همچنین برای مجلات فشن از جمله Vogue عکاسی می کنند.

در زیر ما برای شما به 7 نکته مهم درباره عکاسی فشن را اشاره کرده ایم.

 

1 – آمادگی

به نظر من این مورد جز مهم ترین موارد در عکاسی فشن است. در واقع فقط آماده نباشید! هیچ وقت بدون داشتن ایده و کانسپت و آنچه که می خواهید به دست آورید، وارد کار نشوید. من خود به شخصه یک کتاب با عکس های فراوان از نور پردازی های مختلف ، میک آپ های متفاوت ، استایل ها ، پوز ها و ادیت را با خود به همراه دارم که با استفاده از آن و ترکیب کردن آن ها به یک ایده و کانسپت می رسم و این تازه شروع داستان کار خواهد بود!

 

عکاسی فشن

عکاسی فشن

 

2 – این کانسپت شماست!

به طور یقین پشت یک عکس فشن یک تیم قرار دارد که شامل ارایشگر مو، یک میک آپ ارتیست ، و یک متخصص مد با یک عکاس همکاری می نمایند. من همیشه از آن ها ایده و پیشنهاد می گیرم. من همیشه نگاه می کنم که گزینه های روی میز دیگران چیست. اما یادتان باشد که در این مورد زیاده روی نکنید و نگذارید که ایده های دیگران بر شما غالب شود. یادتان باشد این شما هستید که باید ایده های خود را پیدا کنید و با کمک گرفتن از دیگران میتوانید آن را برای رسیدن به یک اثر والا تر تبدیل کنید اما یادتان باشد که شما روایت گر داستان خود هستید نه دیگران.

 

عکاسی فشن

عکاسی فشن

 

3 – حرکت کنید و یکجا نایستید

یادتان باشد که تمام زوایا را در عکاسی فشن امتحان کنید و عکس های متفاوت بگیرید. ترحرک داشته باشید و فقط با ایستادن در یک جا عکاسی نکنید. و این جمله را به یاد داشته باشید که شما نمی توانید بایستید تا عکس های خوب به سراغ شما بیایند این شما هستید که باید آن ها را پیدا کنید!

 

عکاسی فشن

عکاسی فشن

 

4 – یک کارگردان باشید

مدل خود را در عکاسی فشن هدایت کنید و به آن جهت دهید. مدل های حرفه ای هستند که نیازی به هدایت زیاد ندارند و خود آن ها کار را به نحوه احسنت انجام می دهند من همیشه از آنها الهام می گیرم. اما بر روی جهت ها پوز ها و … که در سر دارید چشم پوشی نکنید. و دوباره باید گفت که شما نمی توانید بایستید تا عکس های خوب به سراغ شما بیایند این شما هستید که باید آن ها را خلق کنید!

 

عکاسی فشن

عکاسی فشن

 

5 – قوانین را بشکنید!

همیشه یادتان باشد که قوانین برای این شاخته شده اند که شکسته شوند. این جمله هنگامی درست است که شما قوانین رو خوب بشناسید. اوایل کار من همیشه سعی میکردم که نور صحیح با قوانین بر روی سوژه بتابانم! اما بعد ها با شناخت بیشتر نور، کنتراست بالا و نور دراماتیک به این نتیجه رسیده ام که همیشه نباید یک نور پردازی تخت داشت و می توان نور دراماتیک نرم و حتی نور هارش کنتراست بالا را وارد این نو عکاسی کرد و آن ها را نیز با هم ادغام نمود. قوانین را بشکنید و چیز های جدید را امتحان کنید. بدون شک خودتان نیز سوپرایز خواهید شد.

 

عکاسی فشن

عکاسی فشن

 

6 – هیچ وقت از عکس گرفتن دست نکشید

هر جا و هر مکان که می شود عکاسی نمایید. ثانیه ای که شما دست از عکاسی می کشید ثانیه ای است که ذهن عکاس شما آرام آرام شروع به تنبل شدن می کند. شما با این کار انرژی خلاقیت خود را از دست می دهید. اگر عکاسی کنید و تمرین نمایید هیچ وقت درون آن چاه نخواهید افتاد.

 

7 – اعتماد به نفس داشته باشید

باید به خود اعتماد داشته باشید و کار را انجام دهید! بهترین راه یاد گیری این است که کاملا وارد خود کار شوید. نباید ترس این را داشته باشید که کار را خراب می کنید. در بعضی مواقع پیچیده احتمال این که کار نتوانید درست انجام دهید وجود دارد. این مسئله بد نیست و حتی فوق العاده نیز است چرا که این دقیقا همان راه یاد گیری است. هر زمان که خود من دچار اشتباه می شوم ، یاد می گیرم و سری بعدی بهتر از قبل عمل می کنم.

 

پیوند درونی :
عکاسی بوکه

ارتباط با کارشناس فنی:

4.8/5 - (31 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.