اخبار و بررسی محصولات, رسانه ها, وبلاگ

مقایسه گیمبال اوزمو 6 و اوزمو 5

مقایسه گیمبال اوزمو 6 و اوزمو 5

Osmo Mobile 6 یکی از محصولات جدید شرکت DJI است. زمانی که این محصول عرضه و به بازارهای جهانی وارد شد، توجه کاربران زیادی به آن معطوف شد. درست مانند عرضه سایر محصولات DJI، بسیاری بر آن شدند تا به این پی ببرند محصول جدید چه تفاوتی با محصول قبلی دارد و از چه نقطه نظراتی بهبود یافته است. برای همین در این مطلب قرار است به تفاوت دو گیمبال مهم و معروف شرکت DJI یعنی اوزمو 6 و اوزمو 5 بپردازیم و با ویژگی‌ها و خصوصیات هر یک آشنا شویم.

DJI Osmo Mobile 6 چیست؟

Osmo Mobile 6 جدیدترین دستگاهی است که به سری DJI Osmo Mobile اضافه شده است. این محصول یک تثبیت کننده مناسب برای گوشی‌های هوشمند بوده و بسیار سبک و جمع و جور می‌باشد. اوزمو موبایل 6، از گیمبال‌های تاشو است و به صورت مغناطیسی به گوشی هوشمند متصل می‌گردد. با اتصال گوشی هوشمند به این تثبیت کننده، کاربر می‌تواند ویدیوهای فوق‌العاده پایداری بگیرد و ماجراجویی‌های روزانه خود را به آسانی با دیگران به اشتراک بگذارد.

چه آیتم‌های جدیدی در اوزمو 6 مشاهده می‌شود؟

 

چه آیتم‌های جدیدی در اوزمو 6 مشاهده می‌شود؟

 

گیمبال موبایل دی جی آی اسمو DJI Osmo Mobile 6 از تعداد انگشت شماری ویژگی‌های جدید برخوردار شده که همین ویژگی‌ها و خصوصیات آن را با سایر گیمبال‌های DJI Osmo Mobile قبل از خود متمایز کرده است. در اینجا به امکانات جدید در Osmo Mobile 6 نگاهی می‌اندازیم.

 • راه اندازی سریع

یکی از مواردی که برای افراد ماجراجو بسیار مهم است، این است که لوازم در دسترسشان خیلی سریع آماده به کار شوند. چرا که هر چقدر سرعت راه‌اندازی لوازم بیشتر باشد، احتمال از دست دادن فرصت برای ثبت ماجراجویی‌ها بیشتر می‌شود. در رابطه با راه‌اندازی اوزمو 6 باید بدانید که این دستگاه از راه‌اندازی بسیار سریعی برخوردار است و در کسری از ثانیه آماده به کار می‌شود. کافیست دستگاه را باز کنید و با اتصال مغناطیسی سریع به گوشی خود، از آن استفاده نمایید. پس از اتصال، برنامه DJI Mimo نیز به صورت خودکار با گوشی‌های هوشمند سازگار راه اندازی می‌شود.

 • پانل وضعیت دستگاه

پانل وضعیت دستگاه، به گونه‌ای است که در رابطه با حالات ضبط اطلاعات زیاد و کاملی می‌دهد. در پانل وضعیت OM6 می‌توانید به اطلاعات مهمی در رابطه با وضعیت دستگاه در هر زمانی دست پیدا کنید. برای مثال کاربران دستگاه قادرند در هر زمانی نسبت به عمر باتری و حالت عکسبرداری دستگاه اطلاعات کامل به دست آورند. برای جابجایی بین حالات عکسبرداری، به سادگی دکمه M را فشار دهید تا بین حالت‌های عملیاتی مختلف جابجا شوید.

 • ActiveTrack 5.0

یکی دیگر از بهبودهایی که در دستگاه اوزمو 6 شاهد آن هستیم، قابلیت ActiveTrack 5.0 است.Osmo Mobile 6 اکنون دارای ActiveTrack 5.0 است که پیشرفته‌ترین الگوریتم ردیابی سوژه DJI به حساب می‌آید. این قابلیت برای شناسایی چهره‌ها و ردیابی سوژه‌ها در اطراف کادر بهینه شده است؛ حتی اگر به طور موقت مسدود شده باشد. این ویژگی آنقدر قدرتمند است که حتی بعد از از دست دادن سوژه، مجددا آن را شناسایی کرده و شروع به ردیابی آن می‌نماید. قابلیت ActiveTrack 5.0 برای ردیابی حیوانات خانگی در حین دویدن در پارک نیز عالی است و امکان تصویربرداری مستمر و پایدار را از آن فراهم می‌نماید.

چه تفاوت‌هایی بین DJI OM5 و DJI OM6 وجود دارد؟

 

چه تفاوت‌هایی بین DJI OM5 و DJI OM6 وجود دارد؟

 

 

حال که با تغییرات و بهبودهای اعمال شده در گیمبال Osmo Mobile 6 آشنا شدیم، باید ببینیم که بین این دستگاه و دستگاه قبلی یعنی Osmo Mobile 5 چه تفاوت‌هایی است. در اینجا به این موارد اشاره می‌کنیم.

 • کنترل‌های فیزیکی

یکی از تغییراتی که DJI در OM6 ایجاد کرده است، معرفی کنترل‌های فیزیکی جدید برای آسان‌تر کردن کار با دستگاه است. دکمه لغزنده زوم اکنون با یک چرخ کنترل جانبی با چرخش 360 درجه جایگزین شده است. این چرخ کنترلی جدید، تنظیمات دقیق زوم و فوکوس را در حین عکاسی برای شما آسان‌تر می‌کند.

 • بهره‌وری عملیاتی

با معرفی ویژگی جدید راه‌اندازی سریع OM6، ثبت لحظه‌ها اکنون آسان تر از همیشه شده است و همین سبب افزایش راندمان عملیاتی شده است. نحوه راه‌اندازی در دستگاه قبلی یعنی اوزمو 5 به طور دیگری بوده است و در حال حاضر بهبود زیادی در دستگاه جدید پیدا کرده است. در دستگاه DJI OM5 باید پیش از هر کاری، اقدام به فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور به طور دستی کرده تا دستگاه روشن و آماده به کار شود. همین خصوصیت موجب می‌شد تا بسیاری از کاربران برخی از صحنه‌ها و وقایع مورد نظر خود را از دست بدهند.

 • رنگ دستگاه

یکی از تغییراتی که در این دستگاه شاهد هستیم، معرفی رنگ جدید Slate Grey برای DJI OM6 است.

گیمبال موبایل دی جی آی اسمو DJI Osmo Mobile 5 در دو رنگ مختلف خاکستری و سفید Sunset تولید شد. این در حالی است کهOsmo Mobile 6 فقط در رنگ خاکستری Slate موجود است. این رنگ جدید، براق بوده و با سایر لوازم دستگاه تناسب و مطابقت دارد.

 • وزن و احساس سنگینی

بدون شک وزن گیمبال در خرید آن تاثیر زیادی دارد. از آنجایی که کاربران باید این دستگاه‌ها را ساعات زیادی در دست بگیرند، وزنشان نباید سنگینی زیادی روی دست ایجاد نماید. با اضافه شدن اجزای فیزیکی جدید در Osmo Mobile 6، وزن آن به ترتیب 309 گرم و 292 گرم از گیمبال DJI OM5 بسیار بیشتر است. بنابراین یکی از تفاوت‌های میان اوزمو 6 و اوزمو 5، میزان وزنشان است.

تشابهات موجود میان گیمبال اوزمو 6 و اوزمو 5

 

تشابهات موجود میان گیمبال اوزمو 6 و اوزمو 5

 

در کنار تفاوت‌ها، این دستگاه‌ها از نقطه نظراتی با هم شباهت دارند و DJI از همان خصوصیات برای دستگاه جدید استفاده کرده است. در اینجا به برخی از این تشابهات نگاهی می‌اندازیم.

 • تثبیت کننده پیشرو

DJI در هر دو دستگاه OM5 و OM6 از تثبیت کننده گوشی هوشمند استفاده کرده است. این سیستم تثبیت کننده به کاربر امکان می‌دهد تا بتواند با بهترین تثبیت ممکن از طریق گوشی همراه به ضبط ویدیو بپردازد.

 • گوشی های هوشمند سازگار

از دیگر شباهت‌های موجود میان اوزمو 6 و 5 میتوان به گوشی‌های هوشمند سازگار آنها اشاره کرد. در واقع هر گوشی هوشمندی که با دستگاه اوزمو 5 سازگاری داشته است، با اوزمو 6 نیز سازگاری دارد. از این رو اگر کاربران دنبال ارتقا گیمبال خود هستند، مطمئن خواهند بود که گیمبال جدید با گوشی‌شان سازگاری دارد. با این حال DJI قصد داشت تا پشتیبانی و سازگاری را برای بسیاری از گوشی‌های هوشمند تا حد امکان در DJI OM6 افزایش دهد. بنابراین اوزمو 6 جدید همانند DJI OM4 از گوشی‌های هوشمند با وزن 170 تا 290 گرم پشتیبانی می‌کند.

 • میله اکستنشن داخلی

کاربران دستگاه قبلی، از معرفی میله داخلی معرفی شده در اوزمو 5 رضایت داشتند. برای همین ما مجددا شاهد همین طراحی در اوزمو 6 هستیم. این میله تا 215 میلی‌متر فاصله افزایش‌ یافته و همچون یک چوب سلفی عمل می‌کند. برای همین کاربران می‌توانند با استفاده از آن عکس‌ها و فیلم‌هایی را از زوایای بالا، پایین و اطراف به خوبی ثبت نمایند.

 • ویژگی های خلاقانه

وجود حالات عکاسی هوشمند، ایجاد محتوای جذاب با گیمبال Osmo Mobile را راحت می‌کند. این حالات جدید در اوزمو 6 نیز بازگشته‌اند. تمام حالات عکاسی خلاقانه‌ای که از DJI OM5 می‌شناسید و به آن علاقه دارید، از جمله Timelapse، DynamicZoom و موارد دیگر، همگی در DJI OM6 برای تقویت خلاقیت شما مجددا موجود شده‌اند.

اوزمو 6 بهتر است یا اوزمو 5؟

 

اوزمو 6 بهتر است یا اوزمو 5؟

 

تا به اینجا به تمام شباهت‌ها و تفاوت‌های گیمبال Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 6 پرداختیم. با این حال شاید برایتان سوال باشد که کدام یک از این دستگاه‌های برای شما مناسب‌تر هستند. برای پاسخ به این سوال باید به قیمت دستگاه‌ها نیز توجه داشته باشید. اگر در حال حاضر از یک گیمبال DJI Osmo Mobile قدیمی‌تر از اوزمو 5 استفاده می‌کنید و دنبال خرید یک گیمبال جدید برای گوشی هوشمند خود هستید، نباید از Osmo Mobile 6 غافل شوید. چرا که هم اکنون OM6 جدیدترین و بهترین گیمبال موجود از شرکت DJI است. همانطور که اشاره شد گیمبال جدید این شرکت، از ویژگی‌های ارتقا یافته‌ای برخوردار شده است که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. راه‌اندازی سریع، ActiveTrack 5.0 و پانل وضعیت جدید از ویژگی‌های جدیدی هستند که در اوزمو 6 ارتقا پیدا کرده است. پس اگر شما هم دوست دارید این ویژگی‌ها و امکانات جدید را در گیمبال خود داشته باشید، بهتر است به سراغ اوزمو 6 بروید. در رابطه با قیمت دستگاه‌ها نیز باید گفت که هر دوی این گیمبال‌ها در برخی از کشورهای اروپایی با قیمت مشابه به فروش می‌روند. با این حال شاید کمی اختلاف قیمت در بازارهای داخلی وجود داشته باشد که در انتخاب و خرید آنها موثر است.

جمع بندی

گیمبال‌های Osmo Mobile 5 و Osmo Mobile 6 هر دو از تثبیت کننده‌های معروف و پر قدرت شرکت DJI هستند. اوزمو 6 پس از عرضه موفق اوزمو 5 به بازار آمد و با وجود شباهت‌های زیاد، ارتقاهای زیادی در آن صورت گرفته است. از جمله ارتقاهایی که در این دستگاه شاهد آن هستیم، میتوان به پانل وضعیت جدید، راه‌اندازی بسیار سریع و ActiveTrack 5.0 اشاره کرد. همین موارد باعث شد تا بسیاری از کاربران اوزمو 5 به سمت دستگاه جدید جذب شوند و به سراغ خرید گیمبال اوزمو 6 بروند. با این حال این دستگاه‌ها در بسیاری از ویژگی‌ها به هم شباهت دارند و هر دو تصویربرداری ثابت و پایداری را با گوشی هوشمند برای کاربران فراهم می‌نمایند. برای خرید گیمبال اوزمو 5 و 6 می‌توانید از فروشگاه آوا تصویر اقدام نمایید.

4.4/5 - (20 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.