اخبار و بررسی محصولات

مقایسه رینگ لایت با نور LED

مقایسه رینگ لایت با نور LED

از آنجایی که امروزه افراد زیادی به تولیدمحتوا در شبکه‌های اجتماعی مختلف مشغول هستند، باید با به کارگیری تجهیزات مناسب بهترین محتوا را به مخاطبان خود ارائه نمایند. تجهیزات نورپردازی یکی از مهمترین تجهیزات این کار به حساب می‌آید و افراد تولیدکننده محتوا باید به آن توجه زیادی داشته باشند. برای نورپردازی میتوان از لوازمی چون رینگ لایت و یا چراغ‌های LED استفاده کرد. اما کدام یک از این نورها برای نورپردازی تولید محتوا مناسب‌تر هستند؟ در این مطلب قرار است به بررسی این موضوع بپردازیم و شما را در خرید بهترین وسیله نورپردازی جهت تولید محتوا راهنمایی کنیم.

رینگ لایت و چراغ LED چه تفاوتی با هم دارند؟

رینگ لایت و پروژکتور LED دو وسیله مشابه هستند و در اساس میتوان گفت هر دو یک چراغ نورپردازی مشابه به حساب می‌آیند. تنها تفاوتی که میتوان برای این دو وسیله قائل شد، در شکل و ظاهرشان است. همچنین هر کدام از این لوازم نورپردازی، یک‌سری ویژگی‌ها و خصوصیات خاص دارند که سبب برتری آن نسبت به دیگری شده است. از این رو برای اینکه به تفاوت رینگ لایت و نور LED پی ببریم، بهتر است در ابتدا به بررسی جداگانه هر یک از آنها بپردازیم.

آشنایی با رینگ لایت و کاربرد آن در عکاسی

 

آشنایی با رینگ لایت و کاربرد آن در عکاسی

 

همانطور که از نام این وسیله مشخص است، رینگ لایت یک چراغ نورپردازی به شکل گرد و حلقوی است. بیشتر رینگ‌ لایت‌های موجود در بازار به صورت تو خالی هستند و تنها یک نوار چراغ LED ریز دور تا دور آن را به شکل حلقه پوشش داده است. پس Ring Lightها چراغی هستند که از به هم پیوستن چندین چراغ ال‌ای‌دی کوچک ساخته می‌شوند و شکل دایره‌ای دارند. خصوصیتی که این چراغ‌ها دارند این است که میتوان گوشی موبایل را در فضای خالی درون رینگ لایت قرار داده تا نور به طور یکسان به تمام نقاط سوژه تابیده شود. این امر باعث می‌شود تا یک نور طبیعی بر روی سوژه تابیده شود. نور تابیده شده از رینگ لایت کاملا ملایم و طبیعی بوده و باعث تغییر رنگ پوست، لباس و … نمی‌شود.

رینگ لایت گزینه ایده‌آل برای عکاسی پرتره

از آنجایی که رینگ لایت‌ها نور طبیعی و ملایمی دارند، برای عکاسی‌های پرتره و آرایشی مورد استفاده زیادی قرار می‌گیرند. به طوری که امروزه در بسیاری از سالن‌های زیبایی و آرایشی از رینگ لایت جهت تصویربرداری از سوژه‌ها استفاده می‌شود. برای همین افرادی که در حوزه تولید محتوا در زمینه پرتره و عکاسی از نمای نزدیک مشغول به فعالیت هستند، رینگ‌ لایت‌ها گزینه خوبی برایشان خواهد بود. این وسیله باعث می‌شود تا نور به طور طبیعی و ملایم به تمام بخش‌های سوژه تابیده شود؛ بدون اینکه باعث آزار و اذیت چشم‌های فرد شود. نوری که از Ring Light منتشر می‌شود، معمولا از زاویه مستقیم بوده و قابلیت تغییر میزان روشنایی و دمای رنگ را دارد. البته خصوصیاتی چون تغییرات دمای رنگ و شاخص رندر رنگ در تمام رینگ لایت‌ها یکسان نبوده و باید هنگام خرید رینگ لایت به این مشخصه‌ها توجه شود.

چراغ‌های LED و کاربردشان در عکاسی

 

چراغ‌های LED و کاربردشان در عکاسی

 

پنل‌های LED یا پروژکتورهای LED، یکی دیگر از لوازم روشنایی هستند که از آنها نیز میتوان برای نورپردازی تولید محتوا استفاده کرد. این وسیله روشنایی، معمولا از شکل مربع یا مستطیل برخوردار است و از به هم پیوستن تعدادی چراغ کوچک ال‌ای‌دی ساخته می‌شود. تعداد چراغ‌ها در این پنل روشنایی متفاوت بوده و هرچقدر تعداد آنها بالاتر باشد، قیمت واحد نیز بالاتر خواهد بود. نور LED همچون رینگ لایت از تغییر میزان دمای رنگ برخوردار است و میتوان آن را در مقدار مورد نظر با توجه به نور محیط قرار داد. این وسیله را میتوان در گوشه‌ای از سالن عکسبرداری یا سالن تولیدمحتوا قرار داده تا نور به طور به کل محیط تابیده شود.

رینگ لایت برای تولید محتوا بهتر است یا چراغ LED؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انتخاب از میان رینگ لایت و چراغ LED به سلیقه افراد و شرایط کاری بستگی دارد. هر دوی این چراغ‌های روشنایی، در فراهم کردن نور به خوبی عمل می‌کنند. اما با توجه به خصوصیات این دستگاه‌ها بهتر است شرایط کاری و سوژه عکاسی را در نظر گرفت تا بتوان انتخاب بهتری از میان آنها داشت. در اینجا به مقایسه رینگ لایت و نور LED از نظر کاربرد در تولید محتوا اشاره می‌کنیم.

  • کاربرد رینگ لایت در تولید محتوا

از آنجایی که رینگ لایت‌ها گزینه مناسبی برای عکاسی پرتره و عکاسی از نمای نزدیک هستند، بهتر است تولیدکنندگان محتوایی به سراغ آن بروند که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. افرادی که روزانه ساعات زیادی را جلوی دوربین می‌گذرانند، می‌توانند از رینگ لایت برای نورپردازی استفاده کنند. همچنین افرادی که کارشان به معرفی محصول، سرو غذا، خدمات آموزشی، آرایشگری و … مرتبط است، می‌توانند با این وسیله نور مناسب جهت عکاسی از سوژه را به خوبی فراهم نمایند. برای استفاده از رینگ لایت کافیست گوشی خود را در میان حلقه و محل اتصال گوشی قرار دهید و به راحتی به ضبط فیلم بپردازید.

  • کاربرد چراغ LED در تولید محتوا

از چراغ‌های LED نیز میتوان برای عکاسی و تولید محتوا در زمینه پرتره و محصولات نیز استفاده کرد. با این تفاوت که منابع نور LED بر خلاف رینگ لایت‌ها محلی برای قرار دادن گوشی ندارند و نمیتوان از طریق آنها به عکسبرداری و فیلمبرداری پرداخت. این وسیله را باید در گوشه‌ای از اتاق قرار داده تا نور به طور کامل بر روی سوژه تابیده شود. برای همین جهت قرار گرفتن گوشی در یک جای ثابت، نیاز به یک سه پایه در کنار منبع نور ال‌ای‌دی خواهید داشت.

  • از رینگ لایت و چراغ LED میتوان برای نورپردازی تولید محتوا در استودیو و همچنین فضای باز استفاده کرد.
  • هر دوی این لوازم از تنظیمات تغییر دمای رنگ برخوردار هستند و میتوان میزان دمای رنگ را بر روی مقدار ایده‌آل تنظیم کرد.
  • پنل‌های LED بیشتر برای روشنایی‌های گسترده و رینگ لایت‌ها بیشتر برای پرتره و عکاسی ماکرو مناسب می‌باشند.

معرفی چند رینگ لایت و چراغ LED مناسب جهت تولید محتوا

 

معرفی چند رینگ لایت و چراغ LED مناسب جهت تولید محتوا

 

تنوع رینگ لایت‌ها و نورهای LED موجود در بازار بسیار زیاد است و همین امر موجب می‌شود تا افراد در خرید دچار سردرگمی و تردید شوند. برای همین با شناخت بهترین رینگ لایت و چراغ LED میتوان انتخاب بهتری از میان آنها داشت. در اینجا ما به چند مورد از بهترین چراغ‌های نورپردازی جهت تولید محتوا اشاره می‌کنیم. لازم به ذکر است تمامی این دستگاه‌ها در فروشگاه آوا تصویر موجود و قابل خرید می‌باشند.

  • رینگ لایت Yidoblo LED FE-480 II

این رینگ لایت محصولی از شرکت ایدابلو است و از قابلیت تغییر شدت نور و تغییر دمای رنگ برخوردار می‌باشد. رینگ لایت FE-480 II ایدابلو از به هم پیوستن 480 چراغ ال‌ای‌دی کوچک ساخته شده است و دارای زاویه نور 60 درجه و برد موثر 30 متر می‌باشد. این محصول از طریق باتری و یا اتصال به آداپتور برق کار می‌کند و به وسیله ریموت موجود در بسته، از راه دور قابل کنترل می‌باشد.

  • رينگ لايت ايدابلو Yidoblo FX-480 III 2021

این رینگ لایت از توان 100 وات برخوردار است و محدوده دمای رنگ 3200 الی 5500 کلوین دارد. برای کار با این دستگاه نیز می‌توانید از باتری داخلی استفاده کرده و یا مستقیما آن را به برق وصل نمایید. میزان روشنایی رینگ لایت Yidoblo FX-480 III  قابل تغییر بوده و میتوان آن را در مقدار 0 الی 100 درجه تنظیم کرد. این رینگ لایت گزینه مناسبی برای نورپردازی هنگام عکاسی پرتره و مادلینگ می‌باشد.

  • چراغ Kingma SL-272A

سافت لایت ال‌ای‌دی SL-272A محصولی از برند Kingma است. این محصول روشنایی از 272 لامپ LED ساخته شده و توان 40 وات دارد. بر روی این دستگاه یک صفحه نمایش LCD قرار دارد که میتوان تنظیماتی چون دمای رنگ، میزان روشنایی و شارژ باتری را بر روی آن مشاهده کرد. مقدار استاندارد نوردهی در سافت لايت Kingma SL-272A معادل 1350 لوکس و محدوده دمای رنگ آن 3200 الی 5600 درجه کلوین می‌باشد.

  • نور ال‌ای‌دی Kingma SL-360ARC

نور ثابت ال ای دی Kingma SL-360ARC از توان 70 وات برخوردار بوده و قابلیت چرخش 360 درجه‌ای دارد. در پشت بدنه دستگاه صفحه نمایش LCD کوچکی قرار دارد که میتوان جهت مشاهده تنظیمات دستگاه به آن رجوع کرد. این چراغ از اتصال 360 LED کوچک ساخته شده و قابلیت تغییر دمای رنگ و میزان روشنایی دارد.

  • نور ثابت ال‌ای‌دی Kingma AL-900 AS

این محصول از اتصال 900 لامپ LED کوچک ساخته شده و توان 50 وات دارد. میزان روشنایی و دمای رنگ دستگاه را میتوان در میزان دلخواه قرار داده و با آن به تصویربرداری پرداخت. توسط شیدر موجود در بسته‌بندی Kingma AL-900 AS قادر به کنترل نور تابیده شده به سوژه خواهید بود.

جمع بندی

چراغ LED و رینگ لایت، هر دو از تجهیزات نورپردازی مناسب برای عکاسی هستند. این وسایل برای نورپردازی تولید محتوا مناسب هستند و تنها از نظر شرایط استفاده با هم تفاوت دارند. رینگ لایت‌ها به دلیل جایگاه مخصوص قرارگیری گوشی موبایل، طرفداران بیشتری دارند و از آن بیشتر در عکاسی‌های پرتره و ماکرو استفاده می‌شود. دستگاه‌های LED نیز برای روشنایی‌های گسترده مناسب هستند و جایگاهی برای گوشی موبایل ندارند. بنابراین با توجه به این موارد و سایر مشخصه‌های اشاره شده در متن، می‌توانید انتخاب درستی از میان رینگ لایت و نورهای LED داشته باشید.

 

4.6/5 - (30 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.